۱۰ نکته جالب درمورد کشور استرالیا و مردمش

۱٫ قهوه، نوشیدنی محبوب مردم استرالیا است

برای استرالیایی ها قهوه بسیار مهم است، به خصوص قهوه غلیظ و باکیفیت. در زمینه قهوه شهر ملبورن به خاطر تعداد زیاد کافی شاپ های قدیمی و جدیدش «پایتخت قهوه» شناخته می شود.

۲٫ استرالیایی ها بیش از مردم کشورهای دیگر گوشت می خورند

استرالیایی ها بزرگترین مصرف کنندگان گوشت در جهان هستند. آنها همیشه بیش از متوسط جهانی گوشت مصرف می کنند. برای سالهای زیادی بیف محبوب ترین نوع گوشت در استرالیا بوده است اما اخیراً میزان مصرف گوشت مرغ، گوی رقابت را ربوده است. به طور میانگین هر استرالیایی تقریبا ۹۰ پوند در سال گوشت مرغ مصرف می کند.

۳٫ مردم استرالیا بسیار اجتماعی هستند

مردم استرالیا بسیار اجتماعی هستند و درمورد هر چیزی با شما صحبت می کنند. آنان از هر فرصتی استفاده می کنند تا سر صحبت را با غریبه ها باز کنند. برای مردم استرالیا هیچ چیزی بهتر از یک مکالمه طولانیِ خوب نیست.

۴٫ استرالیایی ها برابر هستند

استرالیا کشوری تساوی گرا است و هیچکس اهمیت نمی دهد که شما چقدر درآمد دارید یا در کدام دانشگاه تحصیل کرده اید. بخشندگی باید پذیرفته شود اما بدهی در زمان مقرر پرداخت می شود. استرالیایی ها هزینه غذایشان را خود پرداخت می کنند، به عبارت دیگر دُنگ شان را خودشان می پردازند.

۵٫ نان موز در تمام منوهای صبحانه استرالیا وجود دارد

سعی کنید این نوع نان را دوست داشته باشید و طرز پختش را یاد بگیرید.

۶٫ ورزش بسیار مهم است

استرالیایی ها به شدت شیفته ورزش هستند. مهم نیست چه ورزشی باشد آنها تمام رشته ها را دوست دارند چه در استرالیا باشد چه نباشد. فوتبال، کریکت، فوتبال آمریکایی و … تا بیش از ۴۰۰۰۰ تماشاچی دارد. در استرالیا بیدار ماندن تا پاسی از شب برای تماشای مسابقات ورزشی کاملاً عادی است.

۷٫ استرالیایی ها از سمت چپ جاده می رانند پس مراقب باشید

به دلیل اینکه استرالیایی ها از سمت چپ می رانند لازم است به یاد داشته باشید که قبل از رد شدن از خیابان، ابتدا سمت راست را نگاه کنید بعد سمت چپ (برعکس ایران).

۸٫ استرالیایی ها به حقوق کارگران خود افتخار می کنند

در هیچ جای دنیا شرایط کاری بهتر از استرالیا پیدا نخواهید کرد. علاوه بر اینکه استرالیا رتبه اول جهان در ۴۰ ساعت کار در هفته است، حداقل حقوق آن بیش از ساعتی ۱۷ پوند است.

۹٫ در کار خود تنبل نباشید

استرالیایی ها به خاطر سخت کوش بودنشان به خود افتخار می کنند. با اینکه در برخی فرهنگ ها دوست دارند کمی بیشتر وقت استراحت داشته باشند اما مطمئن شوید که قبل از استراحت، کارتان را به اتمام رسانده اید زیرا اگر لقب «تنبل» به شما داده شود، به سختی از شر آن رها خواهید شد.

۱۰٫ مبلغ اجاره برای یک هفته اعلام می شود نه ماه

هر زمان مبلغ اجاره اتاق یا هر مکان دیگری را پرسیدید آن را ضربدر ۴ کنید تا متوجه شوید که در ماه چه مبلغی باید پرداخت کنید.

ترجمه شده در کاریابی بین المللی خیام