هزینه های مراقبت های بهداشتی و دندانپزشکی

سیستم بهداشت و درمان کانادا رایگان است ، به این معنی که برای ویزیت پزشکان یا مراجعه به اورژانس هیچ هزینه مستقیمی پرداخت نخواهید کرد.

مانند اکثر کشورهایی که دارای این نوع مراقبت های بهداشتی هستند ، بودجه آن توسط سیستم مالیاتی کشور تأمین می شود. طبق داده های سال ۲۰۱۹ ، هر فرد برای مالیات بدون هزینه سالانه حدود ۷،۰۶۸ دلار کانادا پرداخت می کند.

اگرچه مالیات در این سطح برای خارجی ها بسیار زیاد به نظر می رسد ، کانادایی ها بیشتر موافقت می کنند که پرداختن برای سیستم مراقبت های بهداشتی نسبتاً بی حد و حصر زیاد نیست ، زیرا آنها می توانند سلامتی نسبتاً خوبی را حفظ کنند.

با این حال ،این نکته مهم است که سیستم مراقبت های بهداشتی رایگان در حال حاضر فقط برای شهروندان کانادایی و کسانی که اجازه اقامت دائم دارند در دسترس است

در اینجا برخی از خدمات مراقبت های بهداشتی و متوسط هزینه آنها آورده شده است:

خدمات بهداشتی میانگین هزینه
ویزیت دکتر رایگان
آزمایشات تشخیصی رایگان
مراقبت های بیمارستانی رایگان
خدمات دندانپزشکی بستگی به وضعیت بیمار دارد

هزینه اجاره  خانه

مهم نیست که به کجای دنیا نقل مکان کنید ، اجاره همیشه یکی از بزرگترین موارد در بودجه شما خواهد بود ، به طور معمول ۳۵ تا ۵۰ درصد هزینه های ماهانه شما را در بر می گیرد. جداول زیر جزئیات قیمت اجاره در سه شهر بزرگ کانادا را نشان می دهد:

اجاره در مونترال میانگین هزینه ماهیانه
 آپارتمان بزرگ ۱۱۰۰ دلار کانادا
آپارتمان متوسط ۹۳۰ دلار کانادا
آپارتمان کوچک ۷۳۰ دلار کانادا
اتاق خوابگاه دانشجویی ۵۰۰ دلار کانادا
اینترنت ۳۸ دلار کانادا
اجاره در تورنتو میانگین هزینه ماهیانه
آپارتمان بزرگ ۱۹۰۰ دلار کانادا
آپارتمان متوسط ۱۶۰۰ دلار کانادا
آپارتمان کوچک ۱۳۰۰ دلار کانادا
اتاق خوابگاه دانشجویی ۷۵۰ دلار کانادا
اینترنت ۴۱ دلار کانادا
اجاره در کلگری میانگین هزینه ماهیانه
آپارتمان بزرگ ۱۴۰۰ دلار کانادا
آپارتمان متوسط ۱۲۰۰ دلار کانادا
آپارتمان کوچک ۹۹۰ دلار کانادا
اتاق خوابگاه دانشجویی ۶۰۰ دلار کانادا
اینترنت ۴۶ دلار کانادا

هزینه اجاره خانه در کدام شهر کانادا بیشتر است؟

در نظر گرفتن اجاره خانه در هزینه‌های زندگی در کانادا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، این بدین خاطر است که اغلب بین ۳۰ تا ۵۰ درصد از بودجه و درآمد خانواده برای این موضوع خرج می‌شود. در استان انتاریو هزینه اجاره ها بیشتر خواهد بود. اخیرا تورنتو و ونکوور گران‌ترین شهرها برای زندگی در کانادا نام گرفته‌اند

برخلاف شهر تورنتو، اتاوا و سایر شهرهای انتاریو گزینه‌های اقتصادی‌تری به شمار می‌روند. اما در استان کبک، شما با اقتصادی‌ترین و مناسب‌ترین گزینه‌های اقامتی کانادا روبرو خواهید شد،

هزینه خرید خانه در کانادا

بنابر جدیدترین اطلاعات، به طور میانگین قیمت خرید یک خانه مستقل در کانادا چیزی معادل ۴۹۹ هزار دلار است و در این بین میانگین پیش‌پرداخت مورد نیاز ۲۴٫۹۴۷ هزار دلار است.اما باز هم نمی‌توان این اعداد را برای تمام شهرها و استان‌های کانادا مبنا قرار داد.

هزینه سفر و حمل و نقل در کانادا

دقیقاً مانند همتایان جنوبی خود در ایالات متحده ، کانادایی ها تمایل به رانندگی در همه جا دارند. همانطور که گفته شد ، محبوبیت دوچرخه سواری در محل کار در حال افزایش است. در برخی از محله های هالیفاکس ،ونکوور و کبک ۲۰٪ مسافران را با دوچرخه می بینید ، اگرچه این آمار در ماه های سرد زمستان به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

در شهرهای بزرگ ، استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای ساکنان نیز کاملاً معمول است اما هنوز هم خودرو رایج ترین گزینه است. همچنین شایان توجه به شیوع سفرهای هوایی است ، زیرا کانادا کشوری بزرگ است و اتومبیل ها و قطارها برای برخی از سفرهای طولانی تر ، به ویژه ساحل به ساحل کافی نیست:

          هزینه حمل و نقل و وسایل نقلیه میانگین هزینه
بنزین (۱ لیتر / ۰٫۲۵ گالن) ۱٫۲۰دلار کانادا
کارت حمل و نقل ماهانه (تورنتو) ۱۵۱٫۱۵ دلار کانادا
بلیط اتوبوس (یکبار مصرف) ۳٫۲۵ دلار کانادا
تعرفه تاکسی (۱ کیلومتر) ۲ دلار کانادا
تویوتا کرولا ۲۰۲۱ (جدید) ۱۹٫۱۵۰ دلار کانادا
فولکس واگن جتا ۲۰۲۰ (جدید) ۲۵٫۴۳۸ دلار کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

مانند اکثر کشورها ، کانادا از یک سیستم مدارس دولتی رایگان برای کودکان تا ۱۸ سال برخوردار است. برای تحصیلات بالاتر ، قیمت ها در کانادا در مقایسه با دانشگاه های ایالات متحده نسبتاً پایین است ، اما نسبت به کشورهای اروپایی که دانشگاهها اغلب از طرف دولت یارانه می گیرند ، تا حدودی مقرون به صرفه هستند.

جدول زیر ایده ای از هزینه های تحصیل در کانادا به شما ارائه می دهد:

مدرسه هزینه متوسط سالانه
پیش دبستانی/ مهدکودک از ۴۵۰ دلار کانادا در ماه
شهریه دانشگاه تورنتو از ۶٫۱۰۰ تا ۵۷٫۰۲۰ دلار کانادا
شهریه دانشگاه یورک از ۷٫۰۳۷ تا ۳۲٫۴۱۶ دلار کانادا

برای زندگی راحت در کانادا به چه مقدار پول نیاز دارید؟

از نظر اقتصادی زندگی راحت برای هر شخص استاندارد متفاوتی دارد. بیشتر شهروندان کانادایی معتقدند که ۲۵۰،۰۰۰ دلار کانادا در سال قبل از مالیات ، می تواند زندگی راحت تری به آنها ارائه دهد. افرادی که قصد بازنشستگی دارند ، تصور می کنند که ۳۹۸،۳۴۷ دلار کانادا در سال می تواند از نظر مالی راحتی مناسبی را برای آنها ایجاد کند.

با این حال ، توجه به این نکته مهم است که این قیمت ها با آنچه بیشتر افراد کانادایی کسب می کنند فاصله دارد.

در مجموع ، کانادا همیشه به عنوان مکانی عالی برای زندگی شناخته شده است. با این حال ، هزینه زندگی در کانادا می تواند بالاتر از آن باشد که معمولاً در کشور خود عادت کرده اید. هزینه های خانگی حدود ۵۰٪ از حقوق شما را در بر می گیرد پس مهم است که آماده باشید.

هزینه‌های آب، برق و گاز

یکی دیگر از هزینه‌های زندگی در کانادا هزینه‌ قبوض آب ، برق و گاز است. پرداخت این قبوض برای یک آپارتمان ۱ یا ۲ خوابه معادل ۵۰ تا ۷۰ دلار هزینه‌ خواهد داشت و برای آپارتمان‌های بزرگتر ۳ تا ۴ خوابه مبلغ آن به ۷۰ تا ۱۰۰ دلار افزایش پیدا کرده و برای خانه‌های ویلایی مبلغی معادل ۱۲۰ دلار خواهد بود.

هزینه خوراک در کانادا

یکی از اساسی‌ترین هزینه‌های زندگی در کانادا است، این بخش نسبت به میزان مصرف فرد و یا خانواده از مواد خوراکی کاملا متغیر است و نمی‌توان آمار دقیقی برای آن ارائه کرد. ما در اینجا بر طبق مصرف یک نفر در هفته توضیحات خود را ارائه می‌دهیم، اگر جزو افرادی باشید که نسبتا کم غذاست و تقریبا شش روز هفته غذای خانگی درست کرده و مصرف می‌کند، هزینه شما بین ۵۰ تا ۶۰ دلار در هفته خواهد بود.

  • اگر هفته ای یکبار به رستوران بروید به طور میانگین برایتان ۱۵ دلار تا ۲۰ دلار هزینه خواهد داشت.
  • اما برای افراد با خورد و خوراک بیشتر این مبلغ به هفته‌ای ۷۰ تا ۸۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.
  • همچنین دو تا سه بار استفاده از غذاهای رستوران هفته ای ۳۰ تا ۵۰ دلار خرج خواهد داشت و بی شک موجب بالا رفتن هزینه‌ زندگی در کانادا می‌شود.

سیستم مالیات در کانادا به چه صورت است؟

هر یک از استان‌های کانادا دارای قوانین مالیاتی مختص به خود است که در ادامه به توضیح آنها می‌پردازیم:

مالیات بر درآمد به طور معمول مالیات بر درآمد کارمندان (که اغلب هر دوهفته پرداخت می‌گردد)، به طور مستقیم از درآمدشان کسر می‌شود. این در حالی است که نیروی کار مستقل و کارآفرینان باید مبلغی را برای مالیات کنار بگذارند و یا از پیش آن را پرداخت کنند. این مالیات هزینه‌های مدارس دولتی و دانشگاه، خدمات درمانی و مراقبت از کودکان را پوشش می‌دهد و برای شهروندان کانادایی گران‌تر خواهد بود. از این رو بنابر درآمد مشمول مالیات شما، مالیات فدرالی و استانی متغیر است.

اما آن دسته از افرادی که دارای درآمد کمی در کانادا هستند به هنگام تنظیم اظهارنامه مالیات بر درآمد در کانادا مشمول تخفیف‌های مختلفی خواهند شد.