هزینه مسکن در استرالیا

هزینه اجاره خانه در استرالیا

هزینه اجاره خانه در استرالیا به صورت هفته ای پرداخت می شود. انواع خانه ها در استرالیا شامل: یونیت /آپارتمان و یا ویلا/هاوس می باشد.اجاره خانه به عوامل مختلفی همچون موقعیت واحد در شهر٬ تعداد خواب و نوع واحد بستگی دارد.

به طور کلی خانه ها یا به صورت استودیو (بدون اتاق خواب) هستند که اجاره پایین تری دارد و یا دارای یک یا بیشتر اتاق خواب می باشند. همچنین برخی از خانه های با تعداد اتاق خواب زیاد بصورت اشتراکی اجاره داده می شوند در این صورت فرد می تواند از یک اتاق خواب به همراه بقیه امکانات آن خانه بصورت اشتراکی استفاده کند. این مدل اشتراکی بیشتر برای دانشجویان که نمی خواهند هزینه زیادی داشته باشند استفاده می شود.

بطور متوسط شما می توانید خانه مورد نظر خود را با ۲۵۰ دلار تا ۵۰۰ دلار در هفته اجاره نمایید. همانطور که گفته شد رقم اجاره بستگی به شرایط و موقعیت خانه دارد.

در ویکتوریا، آژانس‌های املاک عموماً مسئول اجاره خانه‌ها و آپارتمان‌ها به مستاجران از طرف صاحبان هستند. اما شما می‌توانید مستقیماً از صاحب منزل، خانه را اجاره کنید. شما می‌توانید یک اتاق را در یک ملک اجاره کنید یا خانه‌ای را با یک گروه از دوستان یا خانواده به اشتراک بگذارید. روش اجاره‌ای که انتخاب می‌کنید بستگی به نیازهای شما دارد.

چه امکاناتی همراه با اجاره خانه داده می شود؟


اکثر املاک اجاره‌ای مبله در سایت اجاره خانه در استرالیا نیستند، اما به طور کلی شامل موارد زیر می‌باشند:

 • ·          سیستم گرمایشی
 • ·          سیستم‌های آب گرم
 • ·          تجهیزات روشنایی
 • ·          اجاق گاز
 • ·          فرش و موکت
 • ·          پرده
 • ·          کابینت آشپزخانه

بسیاری نیز شامل سیستم تهویه مطبوع، ماشین ظرفشویی و کمدهای لباس ساخته هستند.

درباره هزینه های زندگی در استرالیا ۲۰۲۰

هزینه های زندگی مهاجران در استرالیا در سال ۲۰۲۰ بستگی به عوامل مختلفی مانند تعداد افراد خانواده ، شهر یا محل اقامت، شیوه زندگی فردی، عادات غذایی و هزینه های حمل و نقل و غیره دارد. به طور خلاصه این امر تا حد زیادی به این واقعیت بستگی دارد که انتخاب و ترجیح شما چه نوع زندگی است و چه سبکی از زندگی را می پسندید. به ویژه هنگامی که به یک کشور جدید مانند استرالیا  را انتخاب می کنید باید بدانید که هزینه ها بر اساس عوامل مختلفی تفاوت پیدا میکنند، مانند: تعداد افراد خانواده، سبک زندگی، زندگی در شهرهای کوچک یا بزرگ،انتخاب محل اقامت

هزینه مسکن استرالیا در سال ۲۰۲۰

هزینه اجاره ماهیانه مسکن در استرالیا ۲۰۲۰
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهربه طور میانگین ۱۷۰۰$ در ماه
آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهربه طور میانگین ۱۲۸۰$ در ماه
آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهربه طور میانگین ۲۶۷۳$ در ماه
آپارتمان ۳ خوابه خارج از مرکز شهربه طور میانگین ۱٫۸۹۰$ در ماه
قیمت خرید آپارتمان در استرالیا ۲۰۲۰
قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر۷۷۰۰$
قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان خارج از مرکز شهر۵۶۰۰$

در حال حاضر با زندگی در استرالیا ممکن است ۳۰% از حقوق و دستمزد خود را صرف اجاره مسکن نمایید. با این وجود هنگامی که ۲ سال در استرالیا زندگی می کنید هزینه های آن به تدریج کاهش مییابد زیرا  با اقامت دائم از مزایای مختلف اجتماعی برخوردار می شوید. این هزینه شامل:

آدلاید با وجود افزایش  3.2 درصدی قیمت مسکن نسبت به سال گذشته ، ارزانترین مکان استرالیا برای اجاره یک اتاق با هزینه ۱۶۰ دلار در هفته است.

ملبورن (-۳٫۵)) ، هوبارت (-۳٫۲)) و کانبرا (-۳٫۱)) نقش اصلی در سقوط ملی اجاره خانه دار در ماه آوریل بودند.

پرت ارزانترین مکان در استرالیا برای اجاره یک اتاق جداگانه در یک خانه با قیمت ۱۱۶ دلار در هفته باقی مانده است ، بدون تغییرات  از مارس  2020. بوده است

طی تغییرات یک ساله اخیر قیمت هر اتاق نشان داد که کانبرا بیشترین جهش را در قیمت اتاق های آپارتمان داشته است ، که از ۲۰٫۶٪ به ۲۵۰ دلار در هفته رسیده است..

هزینه های مسکن در سیدنی

شهر سیدنی از لحاظ هزینه زندگی, بالاترین هزینه را میان دیگر شهرهای استرالیا دارد

 • اجاره ماهیانه برای ۴۵ متر خانه به همراه اثاث در منطقه گران شهر : ۱۹۷۱دلار
 • اجاره ماهیانه برای ۴۵ متر خانه به همراه اثاث در متوسط شهر : ۱۴۳۳دلار
 • اجاره ماهیانه برای ۸۵ متر خانه به همراه اثاث در منطقه گران شهر   : ۲۸۴۰دلار
 • اجاره ماهیانه برای ۸۵ متر خانه به همراه اثاث در منطقه متوسط شهر  : ۲۰۰۸دلار