دعوتنامه چیست و انواع دعوت نامه استرالیا

دعوتنامه چیست: در واقع نامه ای است که از طرف آشنایان و بستگان درجه یک کشور خارجی برای دعوت شخص یا اشخاصی از آشنایان به آن کشور ارسال می شود.

گاهی اوقات ، دعواتنامه ها از طرف ارگان ها ،سازمان و یا شرکت جهت دعوت افرادی خاص به منظور شرکت در همایش در تجارت و… انجام می گیرد.

فرد دارای اقامت دائم استرالیا باشد یا حق شهروندی استرالیا را داشته باشد و به مدت ۲ سال در استرالیا زندگی کرده باشد می تواند برای اعضای خانواده خود و یا دیگر اقوام دعوتنامه ارسال کند.

کسانی که دعوتنامه ارسال می کنند باید از نظر دولت استرالیا دارای تمکن مالی کافی باشد تا بتواند اسپانسر کسی که دعوت می کند باشند.

۱)دعوتنامه کاری:

فرد مدرک تحصیلی و سابقه کار برای کارفرما استرالیا ارسال می کندو کارفرما بعد از بررسی و ارزیابی مدارک برای شما دعوتنامه ارسال کند.با داشتن این دعوتنامه فرد پس از ورود به استرالیا می تواند در آن شرکت کارفرما استخدام شود.

۲) دعوتنامه توریستی

 این نوع دعوتنامه برای کسانی است که به قصد دیدار با خانواده و یا اقوام می خواهند به استرالیا سفر کنند. این ویزا تنها به صورت الکترونیکی صادر می شود و مدت اعتبار ویزا ۳ تا ۶ ماه می باشد. و اجازه کار یا تحصیل نیز ندارید. زمانی که یکی از اعضای خانواده اسپانسر شما می باشد مبلغی بین ۵ تا ۱۵ هزار دلار استرالیا ارائه می دهد تا شما بتوانید به راحتی وارد استرالیا شوید و بعد از رفتن شما می تواند این مبلغ را باز پس بگیرد.

۳) دعوتنامه برای همسران و فرزندان:

اگر فردی جزء شهروندان استرالیا باشد  یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشد می تواند برای همسر و فرزندان خود دعوتنامه ارسال کند تا آنها بتوانند همراه وی زندگی کنند. در این دعوتنامه فرد  باید اثبات کند که توانایی مالی جهت حمایت از آنها را دارد.

در همین جهت فرد باید یک قرارداد امضا کند و متعهد شود که تمامی حمایت های مالی و معنوی را برای فرزند و همسر خود انجام خواهد داد. نه تنها برای همسر و فرزند ،بلکه برای سایر اعضای خانواده نظیر والدین ،خواهر نیز می توان دعوتنامه ارسال کرد

۴) دعوتنامه نمایشگاهی:

کسانی که در استرالیا نمایشگاه هایی برپا می کنند ، می توانند برای افرادی که خارج از استرالیا هستند دعوتنامه ارسال کنند و آن ها را دعوت کنند تا از نمایشگاهشان بازدید کنند مدت زمان اعتبار ویزا با این دعوتنامه، مطابق با برگزاری زمان نمایشگاه است.

۵) دعوتنامه تحصیلی:

به این صورت که یک شخص با یک دانشگاه به عنوان اسپانسر برای او دعوتنامه بفرستند. فرد باید پشتوانه مالی و سن بالا ۱۸ سال داشته باشد.