بیشترین تجمع ایرانیان استرالیا در شهر سیدنی قرار گرفته است. شاید دلایل آن را بتوان رونق تجاری بیشتر و همچنین شرایط آب و هوایی معتدل توصیف کرد. منازل ایرانیان سیدنی عمدتا در منطقه پاراماتا و چتسود قرار گرفته اند ولی در دیگر مناطق نیز ایرانیان به طور پراکنده به چشم میخورند. بیشترین تجارت ایرانیان در زمینه سوپرمارکت، رستوران، امور حقوقی، املاک و تجارت فرش میباشد.

در بین جامعه ایرانیان استرالیا افراد تحصیل کرده بسیاری وجود دارند که در مشاغل دولتی و بخشهای خصوصی استرالیا از جمله، زیر مجموعه های پزشکی و مهندسی فعالیتهای چشمگیری دارند. تعداد قابل ملاحظه ای از آنان نیز به کارهای غیر تخصصی مشغول اند.

چندین مدرسه فارسی زبان نیز در نقاط مختلف شهر قرار دارد. این مدارس فقط یک روز در هفته (شنبه ها) به مدت چند ساعت دایر است.

ایرانیان مایلند مراسم ختم و خاکسپاری درگذشتگان خود را مطابق با سنتهای مذهبی ایران و زمانی که ایران را ترک کرده اند برگزار کنند.

اغلب ایرانیان با وجود دوری از کشور همچنان آداب و رسومی چون دید و بازدیدهای نوروزی، چهارشنبه سوری، و سیزده بدر را هر ساله برگزار می کنند.

فارسی زبانان در استرالیا

اداره مهاجرت استرالیا در ۱۳۳ طبقه بندی گویش زبانی، فارسی را یکی از زبانهای رایج و شناخته شده در این کشور معرفی می کند که با توجه به اهمیت موضوع سعی شده است به وضعیت فارسی زبانان ساکن در این منطقه مانند، ایرانیان، افغانی ها و کردها اشاره کرد.