هزینه های زندگی استرالیا در سال ۲۰۲۰

بر اساس گزارش ها ، هزینه زندگی در استرالیا نسبت به سایر کشور ها اروپایی کمتر است. سبک زندگی ارزان تر ، یک مزیت مهم مالی است برای کسی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارد ، این فرصت را می دهد تا حقوق خوبی را به دست آورد در حالی که هزینه کمتری نیز دارد.
هزینه های زندگی استرالیا در سال ۲۰۲۰ رتبه ۳۲ را در جهان دارد.

هزینه های ماهیانه زندگی در استرالیا حدودا بین ۳۰۰۰-۴۰۰۰ دلار پیش بینی میشود.

شهرهای استرالیا برای زندگی

هنگام برنامه ریزی برای مهاجرت به استرالیا ، مهاجران حرفه ای اغلب به چهار شهر بزرگ : سیدنی ، ملبورن ، بریزبن یا پرت کشیده می شوند. در سال ۲۰۱۹ بر اساس یک نظرسنجی که در آن کیفیت زندگی شهرهای  سراسر جهان رتبه بندی شده است.شهرهای استرالیا در رده های بالا قرار گرفتند که سیدنی و ملبورن به ترتیب در رتبه های ۱۱ و ۱۷ است. پرت در جایگاه ۲۱ قرار گرفت و بریزبن با کمی عقب تر از لیست در مکان ۳۵ می باشد. علاوه بر این ، همه شهرهای بزرگ استرالیا از نظر ایمنی در ۵۰ شهر برتر قرار دارند.

هزینه اجاره خانه در استرالیا

طبق اداره آمار استرالیا  ، میانگین قیمت خانه های مسکونی ۶۶۰،۸۰۰ دلار استرالیا بود – قیمت املاک در سیدنی و ملبورن در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ (۳٫۶٪)افزایش داشته است.
اجاره برای اکثر مهاجران ساکن استرالیا گزینه مقرون به صرفه تری است. قیمت اجاره خانه از شهری به شهر دیگر حتی در همان محله ها متفاوت است.

 • اجاره ماهانه یک آپارتمان مبله ۸۵ متری در یک محله “گران” در سیدنی تقریباً ۳۴۲۹ دلار است.
 • اجاره ماهانه یک آپارتمان مبله ۸۵ متری در یک محله “گران” در ملبورن تقریبا ۲،۲۷۹ دلار است.
 • اجاره ماهانه یک آپارتمان مبله ۸۵ متری در یک محله “عادی” در سیدنی تقریبا ۲،۶۸۹ دلار است.
 • اجاره ماهانه یک آپارتمان مبله ۸۵ متری در یک محله “عادی” در ملبورن  تقریبا ۱،۹۶۹ دلار است.

حمل و نقل و مسافرت

سیدنی برای هزینه های حمل و نقل ۳۴٪ ارزان تر از شهری مانند لندن ارزیابی شده است.

 • بلیط حمل و نقل اوپال سیدنی ماهانه تقریباً ۲۱۷ دلار برای شما هزینه دارد. در مقایسه با  لندن مشابه همان کارت (کارت صدف) ۲۹۱٫۵۳ دلار برای شما هزینه در بر دارد.
 • در مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ استرالیا ، هزینه بلیط سفر ماهانه ۱۵۹ دلار استرالیا در ملبورن و ۱۱۶٫۶۱ دلار در پرت است که هزینه بلیط در پرت را بیش از ۴۶ % ارزان تر از سیدنی می کند.
 • کارت اوپال سیدنی به شما این امکان را می دهد در سیدنی و مناطق اطراف آن قطار ، اتوبوس ، کشتی و راه آهن سبک بگیرید: از شمال به نیوکاسل ، از غرب به کوه های آبی و از جنوب به ولونگونگ و…. تفاوت کارت اوپال سیدنی با کارت صدف در این است که کارت دوم محدود به وسایل حمل و نقل عمومی در مرکز لندن است.
 • هزینه سوخت نیز می تواند بسیار پایین باشد. یک لیتر بنزین تقریباً ۱٫۵۰ دلار در استرالیا بازپرداخت می کند. در مقایسه ، هزینه آن در انگلیس ۲٫۴۷ دلار است.

ورزش در استرالیا

قیمت های عضویت در سالن های ورزشی از شهری به شهر دیگر در استرالیا متغیر است.

اما به طور کلی می توانید با پرداخت ۸۳ دلار در ماه در سیدنی ، ۹۴ دلار در ملبورن و می توانید با تقریباً نیمی از هزینه فقط ۵۶ دلار در پرت ، از ورزش در خانه استفاده کنید.

استرالیا گاهی اوقات به عنوان “کشور خوش شانس” شناخته می شود و با نگاهی به ارقام امید به زندگی آن ، به این مورد پی میبرید . داده های سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) نشان می دهد که امید به زندگی در استرالیا ۸۲٫۶۰ % است. به دلیل کیفیت بالای زندگی ، بهبود شرایط زندگی و پیشرفت در سیستم مراقبت های بهداشتی استرالیا موسوم به  مراقبت های پزشکی ، امید به زندگی در حال افزایش است.

غذا خوردن در رستوران

 • شام برای دو نفر در یک رستوران ایتالیایی در یک منطقه “معمول” ۱۱۱ دلار در سیدنی برای شما هزینه دارد در مقایسه با حدود ۱۰۵ دلار در ملبورن و ۱۲۳ دلار در پرت است.
 • کاپوچینوی صبحگاهی شما در یک منطقه در پرت ۴٫۹۲ دلار برای شما به ارمغان می آورد ، اما در سیدنی با ۴٫۵۹ دلار کمی ارزان تر است و در ملبورن با قیمت ۴٫۴۵ دلار دوباره ارزان تر است.

بلیط سینما

 • دو بلیط حدود ۳۷ دلار استرالیا در سیدنی در مقایسه با قیمت ۴۱ دلار در پرت و ۳۸ دلار در ملبورن برای شما هزینه دارد.